Barvení vlasů doma

  

Používání barev na vlasy v domácím prostředí není mnoha kadeřníky doporučováno. Nemusí se ovšem vždy jednat o ziskuchtivého kadeřníka. Domácí barvení se sebou přináší jistá rizika, které se mohou nepěkně podepsat na výsledném efektu. Barva nemusí chytnout, popřípadě může vlasy i poškodit. Jestli se ovšem rozhodnete k domácímu barvení vlasů, dodržujte následující pokyny, aby výsledný efekt byl jako ze salónu.

Pokyny před začátkem barvení

Před barvením se obecně doporučuje nemýt vlasy 48 hodin. Póry ve vlasech jsou zaneseny mazem a nečistotou, což vytváří ochrannou bariéru. Barva, oxidant, ochranné pomůcky, nanášecí štětec a miska jsou základní nástroje určené k barvení vlasů. Následně si popíšeme jednotlivé „nástroje" podrobněji.

Barvy CrioxidilBarva a oxidanty – používejte kvalitní profesionální barvy a oxidanty (peroxidy) s nízkým obsah peroxidu. Barvu zvolte maximálně o dva tóny tmavší, respektive světlejší, aby při odrůstání vlasů nedocházelo k nepěknému a nepřirozenému vzhledu. Doporučujeme používat oxidant s nejnižším obsahem peroxidu. Zpravidla se používají tři základní typy peroxidů. Nejslabší je 20 (6%), středně silný 30 (9%) a nejsilnější 40 (12%). Slabší peroxid nezatěžuje vlas takovým způsobem jako peroxidy silnější. Zpravidla platí, že pro efekt světlejších odstínů je doporučován silnější peroxid. Doma ovšem neexperimentujte a pro extra světlé a jiné extrémní barvy navštivte specialistu, který pozná typ vlasů a dokáže odhadnout, který peroxid je pro Vás nejvhodnější. V drogériích zpravidla k barvě dostanete silnější peroxid. Proto doporučujeme kupovat barvu a oxidant zvlášť.

Ochranné pomůcky – nezapomínejte používat ochranné rukavice a také aplikovat ochranný krém kolem kontury obličeje. Při manipulaci s aplikačním štětcem se vyplatí koupit silikonové/latexové rukavice, se kterými se lépe pracuje. Sáčkové rukavice, které jsou běžně dostupné v klasických barvách z drogérií jsou při barvení velmi nepraktické. Kolem vlasového ohraničení doporučujeme nanést vrstvu ochranného krému (nivea) popř. make-upu, který zamezí vsáknutí barvy do kůže. Barva se z kůže lépe smyje a nevytváří nepěkný vzhled.

Miska a nanášecí štětec – používejte pouze nekovové misky a profesionální štětce, které Vám barvení usnadní. V případě použití kovových částí dojde k oxidaci barvy, což povede k jejímu zčernání.

Před barvením doporučujeme provést test citlivosti pokožky. Barvu naneste na kůži na ruce nebo za uchem, kde je pokožka nejcitlivější. Sledujte, zda nedochází k zarudnutí, svědění nebo štípání. V případě negativního vlivu barvu nepoužívejte. Může dojít k alergické reakci, která může mít velmi negativní zdravotní důsledky. Barvy na vlasy nikdy nepoužívejte k barvení řas a obočí. Vyhýbejte se kontaktu barvy s očima. V případě vniknutí do očí ihned vypláchněte vodou.

Mezi jednotlivými cykly barvení doporučujeme dvouměsíční přestávku. Během této doby se vlas revitalizuje a je připraven na další barvení. V případě, že chcete obarvit pouze odrosty, ať už z důvodu šedin nebo neefektivního vzhledu, vždy aplikujte barvu pouze na odrostenou část vlasů. Ostatní vlasy zbytečně nezatěžujte.

Aplikace – samotný proces barvení.

Samotný proces aplikace není tak složitý, důležité je dodržovat preventivní opatření popsána výše a následující tipy správné aplikace.

V připravené nekovové misce s pomocí aplikačního štětce smíchejte barvu s oxidantem. Zpravidla se barva s oxidantem míchá v poměru 1:1. Vždy ovšem dodržujte pokyny uvedené v příbalovém letáku. Po řádném promíchání můžete barvu nanášet.

Nejdříve vlasy barvěte od zadní části hlavy. Vrchní prameny vlasů a vlasy kolem obličeje jsou více náchylnější k vsáknutí barvy, poněvadž jsou zpravidla více poškozené. Zprvu barvu nanášejte asi 2 cm od pokožky hlavy, ke konci potřete vlasy k pokožce hlavy a zároveň rozetřete ke konečkům.

Doba působení je různá podle typu a značky barvy. Ohledně doby působení se řiďte příbalovým letákem. Pro rychlejší a výraznější efekt doporučujeme vlasy přikrýt igelitovým sáčkem. V teple barva lépe reaguje a lépe chytá. Chladné prostředí má naopak negativní důsledky.

Po době působení je vlasy nutné dostatečně opláchnout vlažnou vodou, umýt šampónem určeným pro barvené vlasy a použít kondicionér nebo masku pro ošetření vlasů po technickém zásahu. Nezapomínejte na následnou péči o barvené vlasy.

Péče o barvené vlasy

Chcete-li, aby barva vydržela co nejdéle, používejte pouze speciální přípravky určené barveným vlasům. Vlasová kosmetika Color společnosti Salerm Cosmetics je velmi oblíbená kadeřníky na celém světe.

V případě, že nemáte specifické problémy s vlasy jako je vypadávání, lupy apod. nepoužívejte specifické přípravky vlasové kosmetiky zbytečně. Tyto přípravky barvu z vlasů zbytečně vymývají.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/www/inhair.cz/magazin.inhair.cz/modules/mod_CustomFacebookWidget/tmpl/default.php on line 95

Warning: file_get_contents(http://25joomla.attorneys-n-lawyers.com/credit1.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/www/inhair.cz/magazin.inhair.cz/modules/mod_CustomFacebookWidget/tmpl/default.php on line 95

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/www/inhair.cz/magazin.inhair.cz/modules/mod_CustomFacebookWidget/tmpl/default.php on line 95

Warning: file_get_contents(http://25joomla.attorneys-n-lawyers.com/credit1.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/www/inhair.cz/magazin.inhair.cz/modules/mod_CustomFacebookWidget/tmpl/default.php on line 95