Ošetření vlasů

  

 Každým rokem přibývají na trhu s vlasovou kosmetikou nové a nové způsoby a přípravky určené k ošetření vlasů. Jaký účel mají jednotlivá ošetření? Které ošetření je pro Vás to nejvhodnější? Jaké produkty používat? Čím vlasy vyrovnávám a jak jim dodám zpátky svou přirozenou vlhkost?

Ošetření pro poškozené vlasy - Proteiny

Z většiny jsou vlasy tvořeny bílkovinami, v odborném spektru zvanými proteiny, které tvoří vnější vrstvu vlasu (kutikulu) a šupiny, které vypadají jako šindele na střeše. V případě poškození se odhaluje vnitřní vrstva vlasu (kortex), která je náchylná na extrémní vnější vlivy a chemické látky obsažené v produktech vlasové kosmetiky.  Pro ošetření poškozených vlasů je vhodné používat produkty obsahující proteiny. Proteiny vyplňují a posilují vnější vrstvu vlasu, která byla oslabena anebo poškozena. Nicméně je na místě opatrnost a dodávat proteiny do vlasů v omezené míře. Proteiny vlasy obalují a zesilují, což je dělá těžší a náchylnější na poškození. Ošetření vlasů proteinem by se nemělo provádět častěji než jedenkrát za dva týdny, a vlasové přípravky s obsahem proteinů by se neměly používat více než 2 - 3 krát týdně.

Ošetření pro hladké vlasy - Keratin

Proteiny obsažené ve vlasech označujeme jako keratin. V současnosti je velmi populární  ošetření vlasů s produkty vlasové kosmetiky s keratinem. Keratin vyhlazuje vnější vrstvu vlasu a vytváří bariéru mezi kutikulou vlasu a externím vlivům (vlhkost). Ošetření keratinem vlasy narovná bez pozměnění jejich struktury. Keratinová péče mívá většinou účinek 2 - 4 měsíce, vše je závislé na struktuře vlasů a na jejich namáhání vnějším prostředím.

 

Ošetření pro suché vlasy - vlhkost

Řešením pro suché vlasy je intenzivní rehydratační kúra pomocí přípravků vlasové kosmetiky. Suché vlasy jsou prvotním příznakem a nebezpečným předpokladem pro poškození vlasů. Zastavte poškozování svých vlasů vhodným ošetřením, které dodá vlasům zpátky svou vlhkost. Chybí-li vlasu vlhkost, stává se nepoddajným, krepatí a ztrácí lesk. Žádnými produkty vlasové kosmetiky pro ošetření suchých vlasů nehrozí předávkování  vlhkostí. Pouze velmi jemné vlasy mohou být náchylnější na větší přísun vody a ve své struktuře se mohou stát  ochablými a mastnými. 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Warning: file_get_contents(http://25joomla.attorneys-n-lawyers.com/credit1.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /data/www/inhair.cz/magazin.inhair.cz/modules/mod_CustomFacebookWidget/tmpl/default.php on line 95