Péče o kudrnaté vlasy

  

Péče o kudrnaté vlasy je nezbytnou pro zachování zářivých, přirozeně vypadajících kadeří. Nevhodnou péči o své kudrnaté vlasy docílíte nepřirozeně vypadajících kadeří a krepatění vlasů. Správná péče o své kadeře není jednoduchou záležitostí. Je nutné zvolit správné produkty vlasové kosmetiky a nástroje pro jejich úpravu.

Šampónování

Young šampón Curly pro vlnité vlasyšampónu pro kadeřavé vlasy(curl šampón) pomůže dodat vlasům a vlasové pokožce správné vitamíny pro přirozeně vypadající kadeře. Kadeřavé vlasy se nedoporučuje mýt častěji než dvakrát týdně. Mytí vícekrát týdně způsobuje pramínkovatění vlasů a jednotvárné nevýrázné kadeře. Po každém mytí vlasů se doporučuje použít vhodný kondicionér, který vlasy hydratuje, zabraňuje jejich krepatění a dodá jim přirozený lesk.

Kartáče

Vyhýbejte se hřebenům s úzkými zuby a kartáčům. Jejich používáním vlasy začnou krepatět a nadměrně zvětší svůj objem, což je u kadeřavých vlasů nepřirozené. Nejlepší volbou je hřeben se širokými zuby, který umožní rozčesání mokrých vlasů a zabraňuje krepatění vlasů a poškození.

Rozčesávání

Rozčesávání vlasů je u kadeřavých vlasů velmi důležité. Již ve sprše, když jsou vlasy čerstvě vlhké a stabilizující se, začněte jemně rozmotávat vlasy prsty. Následně pokračujte v rozčesávání kartáčem se širokými zuby od kořínků vlasů ke konečkům. Nikdy ne v opačném směru! Po rozčesání vlasy ještě jednou opláchněte. Nikdy nerozčesávejte kadeřavé vlasy již suché - nedosáhnete bohatých kadeří a hrozí poškození vlasů.

Fénování

Pro majitele kadeřavých vlasů se nedoporučuje používání fénů pro vysoušení vlasů. Fénování nadměrně zbavuje vlasy jejich přirozené vlhkosti a snižuje efekt kadeřavých vlasů. Kartáčování čistých mokrých vlasů pod proudem teplého suchého vzduchu může vlasy ještě více poškodit. Pokud nemáte čas nechat vlasy uschnout samovolně, doporučujeme vysušit vlasy ručníkem, ovšem netřít.

Styling

Pro konečnou úpravu se doporučuje používat produkty s obsahem hydratačních složek, aby se zabránilo nadměrnému krepatění a zacuchávání vlasů. Používání tužidla na vlasy (pěny) pomáhá udržovat vlasy správně hydratované, což dodá vlasům přirozené zvlnění. Také se doporučuje používat produkty pro dodání lesku, které dodají záři vašim vlasům.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Warning: file_get_contents(http://25joomla.attorneys-n-lawyers.com/credit1.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /data/www/inhair.cz/magazin.inhair.cz/modules/mod_CustomFacebookWidget/tmpl/default.php on line 95