Vhodný šampón proti lupům a svědění pokožky

 

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli doporučujete šampony proti lupům podle věku dítěte, struktury vlasů a pod. Vnučce je 12 let má kudrnaté vlasy "afro" a má neustále lupy a svědění pokožky. Jestli by mi někdo doporučil šampon na vlasy s lupy. Našla jsem ve vaší nabídce Young Šampon Greasy (Edelstein), Salerm Šampon proti lupům a Crioxidil Šampon proti lupům

Děkuji za odpověď.

Erika Č.

 

Dobrý den Eriko,

lupy se velmi často vyskytují v kombinaci se zarudnutím a svědivostí vlasové pokožky. Existuje mnoho příčin, které mohou stát za výskytem lupů (přemnožení kvasinek, nevhodná a agresivní vlasová kosmetika, špatná technika mytí vlasů, střídání extrémních teplot, velmi častá a těsná pokrývka hlavy nebo nevhodné stravovací návyky). Pro léčbu lupů a lupovitosti existují dvě základní složky, které jsou přidávány do vlasové kosmetiky: Pyrithion Zinku (ZINC PYRITIONE) nebo Octopirox (PIROCTONE OLAMINE). 

 

Odborné zahraniční studie prokázaly, že šestitýdenní léčba šampónem proti lupům s obsahem Piroctone Olamine (v koncentrace 0,5 %) má na vybraném vzorku populace účinnost přes 81 %. U 81 % vybraného vzorku populace došlo k omezení výskytu lupů a zastavení lupovitosti. Naopak šampón s Pyrithionem Zinku má při stejné koncentraci, tedy 0,5 % účinnost 68 %. Piroctone Olamine je ve většině případů tedy účinnější než Pyrithion zinku. Ale výsledný efekt vždy závisí na typu vlasové pokožky a příčinách vzniku lupů. 

 

Bohužel neuvádíte jaké zkušenosti s vlasovou kosmetikou již Vaše vnučka má a jakou kosmetiku proti lupům běžně používá. Podívejte se na obal šampónu a zjistěte jeho složení. V případě, že je šampón neúčinný doporučujeme vyzkoušet kosmetiku s druhou účinnou látkou. V případě, že po současném šampónu dochází jen k mírnému zlepšení, může se jednat o běžnou vlasovou kosmetiku, která bohužel obsahuje menší koncentrace účinných látek než profesionální vlasová kosmetika. Můžeme Vám doporučit Šampón Salerm proti lupům, šampón MySalon proti lupům nebo šampón Young Greasy od italského výrobce Edelstein. 

 

Salerm Šampón proti lupůmSalerm Šampón proti lupům má jako základní složku proti lupovitosti Pyrithion Zinku. Šampón důkladně vyčistí vlasy i vlasovou pokožku od mastných i suchých lupů. Šampón proti lupům dlouhodobě chrání vlasovou pokožku před negativními škodlivými faktory, které mohou negativně ovlivnit výskyt lupů. Pyrithion Zinečnatý a extrakty hluchavky bílé  zklidňují vlasovou pokožku a zabraňují jejímu odlupování. Extrakty z hluchavky bílé bohaté na saponiny, flavonoidy, glykosidy a hemiterpeny jsou běžnou přírodní přísadou přidávanou do vlasové kosmetiky při léčbě problémů s lupy a nadměrnou lupovitostí vlasové pokožky.  Salerm šampón proti lupům je bez silikonů a nezatěžuje vlasy.

 

MySalon Šampón proti lupům s extrakty z bambusu a aloe veraMySalon Šampón proti lupům účinně bojuje proti lupům pomocí účinků Piroctone Olamine. Mimo jiné obsahuje výtažky z bambusu a aloe vera pro zklidnění vlasové pokožky a eliminaci podráždění. Výtažky z bambusu jsou také velmi často využívány v přírodní kosmetice jako účinný pomocník v boji s lupy.

Při velmi závažných a opakujících se problémech s lupy doporučujeme šampón MySalon proti lupům používat v kombinaci s maskou MySalon proti lupům a Lociónem MySalon proti lupům.

 

Young šampón Greasy od italského výrobce Edelstein je také vhodný pro léčbu problémů s lupy a mastnými vlasy. Šampón obsahuje účinnou látku Piroctone Olamine a navíc také extrakty z rozmarýnu lékařského. Rozmarýn lékařský je bohatý na třísloviny, silice a saponiny, které napomáhají lepšímu prokrvení vlasové pokožky, čímž zabraňuje zarudnutí a lupovitosti.

 

Jakýkoliv šampón je nutné z vlasů důkladně vymýt. Což může být u hustých a kudrnatých vlasů obzvláště náročné a zdlouhavé. V případě, že nedojde k řádnému vymytí šampónu, tak zbytky šampónu po uschnutí mohou dráždit vlasovou pokožku a způsobovat právě zarudnutí a svědivost pokožky.

 

Salerm Spa Dermocalmante šampón pro citlivou pokožkuPokud je to možné, je ideální šampón proti lupům používat každý den dokud, nedojde k viditelnému zlepšení. Následně již není potřeba šampón aplikovat každý den a frekvenci jeho používání je možno postupně snižovat a kombinovat s jiným šampónem. Pro citlivou pokožku doporučujeme následně používat  šampón Salerm Spa Dermocalmante.  Šampón Spa Dermocalmante je speciálně určen pro citlivou pokožku vlasů náchylnou na podráždění a svědění. Šampón účinně eliminuje vznik kožního stresu, projevy alergických reakcí, citlivost, svědění, zarudnutí a podráždění vlasové pokožky.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Warning: file_get_contents(http://25joomla.attorneys-n-lawyers.com/credit1.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /data/www/inhair.cz/magazin.inhair.cz/modules/mod_CustomFacebookWidget/tmpl/default.php on line 95

Warning: file_get_contents(http://25joomla.attorneys-n-lawyers.com/credit1.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /data/www/inhair.cz/magazin.inhair.cz/modules/mod_CustomFacebookWidget/tmpl/default.php on line 95