Suché a poškozené vlasy

  

Se suchými, poškozenými, nelesklými a roztřepenými konečky vlasů se potýká čím dál více lidí, mužů nevyjímaje. V následujícím článku se pokusíme vyjasnit hlavní příčiny problémů s vlasy a možnosti jak negativní dopady na vlasy eliminovat.

Příčiny suchých a poškozených vlasů:


Externí prostředí – hlavní hrozbou snížení kvality vlasů je nedostatečná ochrana proti UVA/UVB záření. Velmi nevhodným řešením tohoto problému je nošení čepice či jiné pokrývky hlavy, poněvadž zvyšující se teplota pod pokrývkou hlavy velmi škodí pokožce hlavy, což se odráží v narušení struktury vlasu, které v konečné fázi vede k jeho vypadnutí. V současné době existuje na trhu řada stylingových produktů obsahující UV filtry. Tato ochrana je nejlepším řešením ochrany vlasů před slunečním zářením. Důležité je kupovat kvalitní vlasovou kosmetiku která obsahuje UV filtry, deriváty vitamínu E nebo aktivní lipidy a hydratační látky. Příkladem velmi vhodných výrobků je řada Golden Solar společnosti Salerm Cosmetics. Tato kosmetická řada společnosti Salerm zároveň Vaše vlasy ochrání před mořskou vodou a chlórem z bazénu. Sůl a chlór vlasy vysušuje, což opět narušuje vlasovou strukturu a nepříznivě působí na kutikulu vlasu.

maska Deep Impact Plus

Technické zásahy: žehlení, vysoušení, melírování, barvení. Tyto činnosti patří k velmi rizikovým faktorům vedoucím k poškození vlasového vlákna. Jednou poškozené vlasy se velmi těžko vracejí do svého původního stavu. Proto je velmi důležité využívat kvalitní profesionální přípravky působící preventivně proti poškození vlasů. Jestliže už vlasy poškozeny máte, nezoufejte. Společnost Salerm Cosmetics neustále inovuje své výrobky za pomoci nejmodernějších technologií. Velký boom současnosti je regenerace vlasové struktury s pomocí keratinu. Tato péče využívá kapilárního liftingu, který vlasové vlákno regeneruje, vrací vlasům sílu, pružnost, lesk a tvárnost. Regenerační péče se jmenuje Keratin Shot, kterou mohou aplikovat pouze profesionální kadeřnice, které vlastní osvědčení společnosti Salerm. Po první aplikaci ovšem nemůžete čekat zázraky. Jednou poškozené vlasy se velmi těžko vracejí do původního stavu. Proto je důležitá trpělivost a pravidelné ošetřující aplikace Keratin Shotu. Žádoucí je nezapomínat na udržující péči po aplikaci keratinu pro kterou slouží šampóny, masky a séra společnosti Salerm Cosmetics.

Špatný životní styl na návyky: Samotný životní styl přímo ovlivňuje kvalitu vlasové struktury. Za velmi nežádoucí lze považovat kouření, které nepřímo ovlivňuje strukturu a pružnost vlasové pokožky, které následně může vést k vypadávání a slábnutí vlasů. Mezi účinné látky patří biotin, kyselina pantotenová, pyridoxin. Významné minerály jsou zinek, vápník a hořčík.

 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Warning: file_get_contents(http://25joomla.attorneys-n-lawyers.com/credit1.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /data/www/inhair.cz/magazin.inhair.cz/modules/mod_CustomFacebookWidget/tmpl/default.php on line 95

Warning: file_get_contents(http://25joomla.attorneys-n-lawyers.com/credit1.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /data/www/inhair.cz/magazin.inhair.cz/modules/mod_CustomFacebookWidget/tmpl/default.php on line 95