Jak žehlit a nespálit se?

  

Kvalitní vlasové žehličky

Materiál žehlicích ploch, velikost žehlících ploch, možnost regulace teploty žehlících ploch a doba zahřání žehlících ploch jsou základní parametry určující výběr správné žehličky. Na trhu se můžeme zpravidla setkat s keramickými, turmalínovými, teflonovými nebo hliníkovými žehličkami. Keramika a turmalín při zahřívání generuje záporné ionty, které eliminují zelektrizování vlasů, což podporuje styling, lesk a vyhlazení vlasové struktury. Keramika je vhodná při žehlení poškozených vlasů, neboť tento materiál zabraňuje teplotním výkyvům, které zamezují vzniku extrémně žhavých míst.  Turmalínová žehlička zajišťuje dlouhotrvající efekt narovnání vlasů a teflonová žehlička zajišťuje hladký, klouzavý průběh žehlení bez připalování stylingu. Optimální žehlička by měla kombinovat všechny tři výše uvedené materiály. Tedy keramiku, turmalín a teflon. Nedoporučuje se používat žehličky s hliníkovými deskami!

Maximální teploty žehlení

Pro žehlení jemných vlasů jsou vhodné teploty okolo 100 °C, pro silné a pevné vlasy je nutno použít teploty až 230 °C. Žehlete jeden pramen vlasů nejdříve na nejnižším stupni a postupně teplotu přidávejte, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. 

OCHRANA PŘI ŽEHLENÍ

Ochranné přípravky před a po žehlení

Před samotným žehlením je doporučeno použít ochranný produkt, který vlas připraví na zatížení teplem, zároveň zrychlí a zefektivní žehlící proceduru. Doporučeným produktem je například Straightening sprej od Společnosti Salerm Cosmetics.  Salerm Straigtening Sprej z rozpustných mikrosilikonů, který usnadňuje vyhlazení vlasů pomocí žehličky a prodlužuje trvanlivost účesu.

Po žehlení vlasů je doporučeno používat ošetřující masky a locióny, které eliminují nežádoucí dopady na zatížení vlasové struktury. Salerm Cosmetics také doporučuje produkt přírodní kosmetiky Biokera Šampón na poškozené vlasy. Makadamský olej a extrakty z ruscusu mají blahodárné účinky, zároveň vlasům dodávají lesk a hebkost.

Pravidelné profesionální ošetření vlasů

Při domácím žehlení vlasů vzniká riziko poškození vlasů z důvodu neprofesionálního přístupu. Proto doporučujeme při pravidelných návštěvách profesionální kadeřnice konzultovat problematiku domácího žehlení na Vaši typickou vlasovou strukturu.  Nezapomínejte, že jednou poškozené vlasy již nikdy nebudou 100% ozdravené. Z tohoto důvodu je nejlepším řešením prevence.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Warning: file_get_contents(http://25joomla.attorneys-n-lawyers.com/credit1.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /data/www/inhair.cz/magazin.inhair.cz/modules/mod_CustomFacebookWidget/tmpl/default.php on line 95

Warning: file_get_contents(http://25joomla.attorneys-n-lawyers.com/credit1.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /data/www/inhair.cz/magazin.inhair.cz/modules/mod_CustomFacebookWidget/tmpl/default.php on line 95